Dla Małych, Książki

Bajki dla dzieci – Alberta szuka miłości

To zdecydowanie najpiękniejsza bajka o miłości jaką miałam okazję trzymać w ręku. Ale Wydawnictwo Dreams dba o to, by ich książki były niestandardowe – ich bajki dla dzieci wzruszają, rozśmieszają, i niosą wiele prawd, które powinno znać każde dziecko. I rodzic. Alberta szuka miłości.. O czym jest ta książka?

Co to jest miłość? I gdzie można ją znaleźć? Ehh.. sama chciałabym znać odpowiedzi na te pytania – nie znam. I gdybym mogła wyruszć w taką podróż jak Myszka Alberta, nie wahałabym się ani przez chwilę. Zwłaszcza, że ja znam koniec tej opowieści 🙂

Nadeszła wiosna.. a jak wiosna – to i motyle.. (do mnie wiosną przylatują szczególnie metaforycznie). Wszystko budziło się do życia. I ta mała Myszka też wreszcie obudziła się z zimowego snu. Wymyśliła sobie Alberta, że będzie szukać miłości  – chociaż zielonego pojęcia nie miała gdzie ją znaleźć, ani co to jest.

wydawnictwo dreams

SAMSUNG CAMERA PICTURES

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

wydawnictwo dreams

Szukała więc wszędzie. W źdźbłach trawy, i nad jeziorem, i nawet pomiędzy drzewami.. Ale nie znalazła. Aż wreszcie trafiła na Freda, który wyruszył w swoją podróż w tym samym celu. A skoro oboje poszukują miłości, to postanawiają szukać jej razem.

bajka o miłości

bajka o miłości

bajka o miłości

bajka o miłości

bajka o miłości bajka o miłości

Bajki o miłości wzruszają mnie rzadko ale ta ma w sobie coś tak wyjątkowego, że zachwycam się nią za każdym razem. Wydawnictwo Dreams nie zawiodło i teraz, a kiedy wieczorem mam przeczytać chłopcom na dobranoc bajki dla dzieci, najchętniej sięgam właśnie po tą. Na szczęście Dzieciaki podzielają mój optymizm. I razem mamy okazję obserwować rodzące się uczucie dwóch małych myszek.

bajki dla dzieci

bajki dla dzieci

bajki dla dzieci

bajki dla dzieci

To nie jest typowa bajka o miłości – bo przecież to uczucie rodzi się znacznie dłużej. Ale jest to bajka o zakochaniu. Życiowa mocno, obrazująca czasem dość metaforycznie niektóre etapy tego uczucia. KSIĄŻECZKĘ MOŻECIE KUPIĆ Tutaj — > KLIK

Jeżeli szukacie jakiejś wyjątkowej bajki dla dzieci o miłości, to polecam właśnie tą o Myszcze Albercie. Gwarantuję wam, że z przyjemnością wybierzecie się w podróż razem z nią. I kto wie? Może przy okazji zrozumiecie pewną ważną prawdę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *