Dla Małych, Książki

Proszę mnie przytulić – recenzja

Ot, taki sobie rozkaz. Proszę mnie przytulić. Przytul mnie, i już. Bo ja chcę. Bo potrzebuję. Ale chociaż tytuł brzmi dość stanowczo to przyznać trzeba, że prośby (czyt. rozkazy) tego typu spełniamy z przyjemnością. I taka właśnie jest książka Proszę mnie przytulić – przyjemna w odbiorze. Ciepła..

Niby to książka dla dzieci, ale jej przekaz tak naprawdę jest kierowany do rodziców. Tak, moi Drodzy. Proszę mnie przytulić powinien przeczytać każdy dorosły osobnik – co zapewne się stanie, gdy tylko książka wpadnie mu w ręce.

Znajdziemy w niej mnóstwo pięknych ilustracji, i jeszcze więcej treści. No.. jest jej dość sporo – przyznaję, ale to dobrze. Bo tekst czyta się świetnie i kiedy docieramy do końcówki jest nam smutno, że to już.

proszę mnie przytulić

proszę mnie przytulić

proszę mnie przytulić

Można by rzec, że to taka opowieść o.. niczym. Zupełnie. Ot taki se zwykły poranek. Wiosna. I dwa niedźwiadki. Jeden już dorosły – Tato, i jeden całkiem mały – dziecko. Fajne te niedźwiedzie. Tryskają pozytywną energią i chyba ogólnie zadowolone są życia. Mam tę moc – chciałoby się rzec, ale przecież to nie ta bajka, tylko książka dla dzieci.

No i stwierdzają niedźwiedzie, że wypróbują Tatulkową metodę na dobry dzień – najlepszą w świecie. Tulić się będą. Do każdego kogo spotkają na swej drodze.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

proszę mnie przytulić

proszę mnie przytulić

proszę mnie przytulić

Misję swoją realizują konsekwentnie, chociaż nie wszystkie leśne zwierzęta są z tego zadowolone i niektóre z nich nie do końca rozumieją o co tak naprawdę chodzi. No bo tulić się do kogoś? W dodatku zupełnie obcego?

SAMSUNG CAMERA PICTURES

książka dla dzieci

książka dla dzieci

Wypadałoby rzec coś o morale. Bo jest i ten. Wprawdzie ja musiałam się trochę nad nim zastanowić, i przeczytać książkę jeszcze raz ale i do mnie dotarło, że Proszę mnie przytulić to książka dla dzieci, która mówi przede wszystkim dorosłym o tym, że gdy na swej drodze spotkamy przechodnia uśmiechniętego od ucha do ucha, to warto ten uśmiech odwzajemnić 😉 I to by było na tyle, jeśli chodzi o przesłanie książeczki, chociaż może Wy zinterpretujecie ją inaczej. Tak czy inaczej, polecam tą lekturę. Jest naprawdę przyjemna. Książkę kupisz Tutaj — > KLIK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *